Home Ferizaj FERIZAJ/ E zunë teksa detyronte dy vajzat e tij të shesin gjëra ushqimore në rrugë, burri përfundon në Polici

FERIZAJ/ E zunë teksa detyronte dy vajzat e tij të shesin gjëra ushqimore në rrugë, burri përfundon në Polici

by 05
0 comment

Fëmijët kosovarë shpesh herë keqtrajtohen nga të rriturit dhe prindërit e tyre, të cilët i detyrojnë ata që të kryejnë punë të ndryshme, ndonjëherë edhe fizike. Për një rast të tillë që ka ndodhur në Ferizaj, Prokuroria ka nisur hetimet, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se Njësia për Hetimin e Trafikimit me Qenie Njerëzore ka hasur në dy vajza të moshave 6 dhe 8-vjeç duke shitur gjëra ushqimore te një qendër tregtare në Ferizaj.

Bashkë me to ndodhej edhe babai i tyre, i cili është arrestuar dhe më pas është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

Me urdhër të prokurorit, ndaj të dyshuarit është iniciuar rasti ‘Keqtrajtimi apo braktisja e fëmijëve’.

/GazetaSinjali/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]