Home FerizajEkonomi FERIZAJ/ Ambasadori gjerman viziton komunitetin Ashkali

FERIZAJ/ Ambasadori gjerman viziton komunitetin Ashkali

by 05
0 comment

Ambasadori Gjerman Jörn Rohde ka vizituar komunitetin Ashkali në fshatin Gadime dhe në Ferizaj.

Kryetari i PDAK-së Qazim Rrahmani , Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës dhe lideri nga komuniteti Ashkali e kanë pritur dhe shoqëruar ambasadorin në këtë vizitë në fshatin Gadime të komunës së Lipjanit dhe disa familje në komunën e Ferizajit.

Jemi falënderues ndaj Ambasadorit Gjerman Jöhde që ka shprehur interesimin e tij për të përkrahur komunitetin Ashkali në kërkesat e tyre, thuhet në njoftimin e Partia Demokratike e Ashkalive të Kosovës-PDAK.

Pjesëtarët e komunitetit Ashkali në Gadime kanë shprehur kërkesat e tyre në këtë takim dhe kanë treguar me shume rreth gjendjes se tyre socio-ekonomike .

Kjo vizitë u realizua duke marr parasysh kërkesën e PDAK-së tek Ambasadori që takoi një javë më parë.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]