Home Ferizaj FERIZAJ/ Aksion afër një shkolle: Mbyllen disa ‘çajtore’, dyshohen për prostitucion

FERIZAJ/ Aksion afër një shkolle: Mbyllen disa ‘çajtore’, dyshohen për prostitucion

by 05
0 comment

Prostitucioni po vazhdon të jetë një fenomen mjaft shqetësues dhe një sfidë për institucionet në Kosovë. Lokalet që shfrytëzohen për prostitucion shpesh dalin të jenë në qendrat e qytetit e në motele të ndryshme, raporton Gazeta Sinjali.

Kështu ka ndodhur edhe në Ferizaj, ku janë ngritur dyshimet se në disa lokale në afërsi të një shkolle po zhvillohet kjo veprimtari.

Burimet e Sinjalit nga Prokuroria kanë bërë me dije se kjo ka aktivizuar njësitet përkatëse që në asistim me inspektorët të kryejnë aksion në ato lokale.

/GazetaSinjali/


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]