Home Lajme Eurodeputeti holandez: Thellësisht i turpëruar me justifikimin e ri ndaj Kosovës për vizat

Eurodeputeti holandez: Thellësisht i turpëruar me justifikimin e ri ndaj Kosovës për vizat

by 05
0 comment

Eurodeputeti holadez, Thijs Reuten është shprehur i turpëruar me qeverinë e vendit të tij dhe siç thotë ai edhe të katër vendeve tjera lidhur me kërkesat e reja për liberalizmin e vizave për Kosovën.

Përmes rrjetit Twitter, ai tha se pasi Kosova plotësoi të gjitha kushtet në vitin 2018, derisa tani gjetën një justifikim të ri për të shtyrë vendimin për viza.

“Shumë i turpëruar me qeverinë holandeze dhe katër të tjerët. Pasi Kosova plotësoi të gjitha kërkesat në vitin 2018 + një vlerësim shtesë jashtëzakonisht pozitiv me kërkesën Holandës, ata gjetën një justifikim të ri për të shtyrë udhëtimin pa viza për Kosovën”- është shprehur ai.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]