Home Rajon & Botë Erdoğan: Türkiye ra dakord me Putin-in për të dërguar drithëra në vendet afrikane

Erdoğan: Türkiye ra dakord me Putin-in për të dërguar drithëra në vendet afrikane

by 05
0 comment

Presidenti Erdoğan tha se Biden-i gjatë takimit të tyre në Bali e falënderoi atë për rolin e Türkiye-s në marrëveshjen historike të korridorit të drithërave

Presidenti Erdoğan tha se Türkiye ra dakord me Putin-in për të dërguar drithëra në vendet afrikane, përfshirë në Mali, Xhibuti, Sudan dhe Somali

Presidenti Erdoğan tha se Biden-i gjatë takimit të tyre në Bali e falënderoi atë për rolin e Türkiye-s në marrëveshjen historike të korridorit të drithërave

Erdoğan tha se Türkiye dëshiron të mbajë SHBA-në dhe Rusinë në kontakt të ngushtë dhe t’u mundësojë atyre të takohen shpesh

Erdoğan tha se Türkiye nuk do të përballet me probleme energjetike, duke shtuar se ka vende që thonë se ‘mund ta mbështesim’ Türkiye-n në fushën e energjisë.


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
  • 1
  • 2
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]