Home FerizajArt & Kulturë FERIZAJ/ Ka përfunduar edicioni i dhjetë i Festivalit të Filmit “Ferfilm”, këto janë çmimet

FERIZAJ/ Ka përfunduar edicioni i dhjetë i Festivalit të Filmit “Ferfilm”, këto janë çmimet

by 05
0 comment

Teatri i qytetit “Adriana” në Ferizaj, mbrëmë ishte i mbushur nga dashamiret e filmit, ku për 5 net radhazi, janë shfaqur filma të shkurtër nga më të ndryshmit botëror.

Në natën e mbrëmshme ka marrë pjesë edhe Nënkryetari i Komunës së Ferizajt, Lulzim Aliu, bashkë me drejtoren e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Ferizaj, Xhemile Murati –Shabani si dhe zyrtarë të tjerë komunal.

natën finale të këtij festivali është bërë edhe ndarja e çmimeve për filmat më të mirë. Ndarjen e këtyre çmimeve e ka bërë Nënkryetari i Ferizajt Lulzim Aliu.

Filmi më i mirë u shpall:

Best fiction “Mamma” – Aslak Danbolt (Norway)

Best experimental “Roger’s Eye” (Italy)

Best documentary “The beyound” (Switzerland)

Special mention “The table of grave” (Kosovo)

Special mention “Free Fall” (France)

Media price “By the Ocean” (Spain)

Best animation “Charrybdis” (France)


Listoni edhe ju te BIZNESET E FERIZAJT

You may also like

Leave a Comment

Rreth nesh!

Zeropese.com është medium në pronësi të Media 05 BI.
Është themeluar me 2 qershor 2014.
Media zeropese.com është medium i pavarur me qëllim të informimit të ngjarjeve të nivelit lokal dhe rajonal, nxitjes së iniciativave për veprim!
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]